O mieście i hotelu

Włocławek wczoraj i dziś

Włocławek jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Historia pierwszej osady sięga 3000 lat. Na przełomie X i XI wieku założony został gród książęcy. Od 1123 roku stolica biskupstwa kujawskiego. W średniowieczu miasto nosiło nazwę Włodzisław, następnie zmieniono na Włocław (Vladislavia).

Czytaj więcej

Apartamenty – Lofty w piecowni

Początkowo adaptację przemysłowych zabudowań w „szemranych” zakątkach miasta interesowali się ludzie związani ze sztuką – artyści, pisarze, dziennikarze, często liczący się z każdym groszem, jednak potrafiący nie tylko dostrzec swoiste piękno w surowych przestrzeniach.

Czytaj więcej

Projekt rewitalizacji

W 2001 roku włocławski deweloper wykupił grunt, dla którego został opracowany projekt rewitalizacji. Inspiracja architektów oscylowała wokół historii i możliwości w jak największym stopniu zachowania oryginalności tego terenu.

Czytaj więcej

Wyposażenie apartamentów

Oferta Apartamentów zawiera 14 luksusowo wyposażonych apartamentów o nowoczesnych aranżacjach wnętrz, przeznaczonych dla Gości, dla których ważny jest styl architektoniczny i komfort życia. Apartamenty „Lofty w piecowni” posiadają zróżnicowaną powierzchnię od 52m2 do 77m2.

Czytaj więcej